Kam na kole kolem Plzně

cyklovýlet vyhlídka Plzeň

Na vyhlídku Švabiny

Dnešní cyklotrasa je rychlovka, pokud máte málo času a chcete si vyjet na kole. Můžete začít na Doubravce u hřbitova nebo v Božkově, cílem je vyhlídka Švabiny, kterou asi všichni dobře znají, ale kdyby náhodou ne, tak je tu nádherný výhled na Plzeň. Klidně ji zvládnete i s dětmi, jen to není na vozíček, protože místy je trasa moc úzká. A kdo chce, může si na dvou místech na trase sjet i traily.

Mějte trasu při sobě v mobilu i offline

Dejte zobrazit na Mapy.cz, přihlaste se na Seznam účet a uložte si trasu k sobě. Stáhněte si mapu ČR a budete mít cyklotrasu při sobě i bez připojení k internetu.

Popis trasy:

Začínáme pod hřbitovem na Doubravce, kde se v případě zájmu dá nechat auto. Můžete ale začít třeba i v Božkově nebo jinde na trase.

1 – Jedete podél hřbitova pořád rovně, na konci oficiální cesty (2) je vyšlapaná pěšinka přes pole do lesa, tudy jeďte a lesem pořád rovně, až dojedete k silnici(4), tu přejeďte a pokračujte lesem

až do bodu 5.

5- zahněte doprava, přijedete k přivaděči na dálnici Plzeň-Praha. Tady je tunel pod přivaděčem, takže se dostanete bezpečně na druhou stranu. Před tunelem jsou menší traily se skokánkem, můžete se tady vyblbnout (6)

6 – podjeďte silnici a pak doprava po cestě, přijedete ke krytému posezení v lese (7) .

7 – U sezení doleva a hned zase doprava dolů do lesa po cestě. Jedete z kopce, musíte ale odbočit po pár metrech doleva (8) – pozor, ať nepřejedete, je to od 8 jen úzká nenápadná cestička, která vás dovede k dalšímu posezení (9)

9 – přejeďte potok a doprava, při potoce dál až do 10 na křižovatku s cyklostezkou, kde začínají další traily. Nejsou v mapě nijak značené, ale když v bodě 10 přejdete most a dáte se za ním hned doleva do lesa, uvidíte je. Kdo nechce po singeltrailu, může jet dále při potoce dolů k cestě (11)

11 – Vyjeďte kopec po silnici až k silnici Božkov- Tesco (12) , přejeďte a projeďte mezi domy na zpevněnou cestu, která vede do kopce k vyhlídce Švabiny (13), kde se vám otevře výhled na Plzeň.

13 – Od vyhlídky Švabiny teď už jen sjedete dolů,  přes hlavní Rokycanskou ulici dále dolů po cyklostezce (vede na chodníku) a pod hřbitovem hned doprava, jste v cíli.