Kam na kole kolem Plzně

IMG_20210509_121833_edited2

Pohodový výlet Brdy – z Rožmitálu do Plzně

Cyklobus do Třemšína už zase jezdí, a tak si můžete udělat celodenní výlet do Brd - ze začátku si vyšlápnete kopec, ale pak už se vezete víceméně z kopce většinu cesty. Cestou omrkněte třeba zámeček Tři trubky, vodní hamr v Dobřívě nebo se stavte na pivo u Ejpovické přehrady. A nějaké to hřiště pro děti se cestou taky najde. Brdy jsou nádherné, obzvlášť teď na jaře, vyražte také:-)

Mějte trasu při sobě v mobilu i offline

Dejte zobrazit na Mapy.cz, přihlaste se na Seznam účet a uložte si trasu k sobě. Stáhněte si mapu ČR a budete mít cyklotrasu při sobě i bez připojení k internetu.

Popis trasy:

Do Rožmitálu pod Třemšínem se můžete svézt cyklobusem z Plzně, jezdí o víkendech od jara – aktuální informace si najděte na internetu, teď (v roce 2021) jezdí v neděli v 8,35 z nádraží Plzeň a uveze 22 kol, takže buďte tam včas, ať na vás zbyde místo:-)

1 – v Rožmitále jsem se napojili na na konečné na zelenou , objeli rybník a po zelené jsme dojeli až do Bukové.

3 – v Bukové jsme odbočili na cyklostezku 2273, tady se zvedá táhlý nepříjemný kopec, který když ale zdoláte, tak se pak vezete už jen z kopce (skoro:-)). V Brdec máte nespočet možností, kudy jet, my chtěli na Tři trubky, takže jsme se vyhnuli Padrťským rybníkům a jeli jsme dál po 2273 až na Zadní Záběhlou, pak dále po cyklo 315 a 8190 až na zámeček (4).

4 – Tři trubky je lovecký zámeček, je nepřístupný, ale můžete o obdivovat zvenku. Po cestě dále jsme pokračovali až do Strašic. Na okraji strašic, hned když vyjedete z lesa, je parkoviště a většinou tu stojí stánek s občerstvením (5)

5 – projeli jsem Strašicemi, napojili se na cyklo č.3 a po ní dojeli do Dobříva, je tu krásná cesta v lese kolem potoka. Cesta vede kolem hradiště, kde je taková pidivyhlídka (6)

7- cyklostezka vede přímo kolem vodního hamru, kde je i prohlídková trasa po zaplacení vstupného. Hamr je národní památka a stojí za vidění – více na https://www.zcm.cz/o-muzeu/objekty/vodni-hamr-dobriv

8 – po cyklostezce o kousíček dál se můžete občerstvit v restauraci Hamrovka. My pokračovali dále po cyklo č. 3 přes Hrádek, Kamenný Újezd (zde slibované dětské hřiště (9) až do Rokycan. V Rokycanech kdo chce, najde několik možností občerstvení, doporučuji kousek od náměstí cukrárnu Papá To (http://www.papato.cz/), mají tady výborné domácí sladké i slané koláče a jiné dobroty.

110 – za Lidlem zahněte v Rokycanech doprava a pak sjeďte z cyklo č.3 na zelenou doleva. Provede vás Rokycanskou strání po hezké cestičce mezi stromy až ke Klabavě (11)

11 – Po zelené se dejte až do obce Klabava a pak se tam napojíte opět na cyklo č. 3, která vás pak dovede přes Kyšice, Červený Hrádek a Újezd zpět do Plzně.

12 – Mezitím máte ale možnost ještě několika dalších zastávek na občerstvení, třeba u Ejpovické nádrže v kempu (12) nebo v Kyšicích Pod Lípou.