Kam na kole kolem Plzně

zřícenina Salon

Na zříceninu hradu Salon

Trasa dlouhá 42 km, středně náročná, s dětmi jsme ji zvládli s přestávkami jako celodenní výlet. Jsou na ní krásné úseky lesem a přes potok a možnost několika zastávek na občerstvení a také třeba na koupání a wake board. Také můžete vidět oboru se zvěří, zámek, zříceninu a děti se odreagují na hřišti.

Mějte trasu při sobě v mobilu i offline

Dejte zobrazit na Mapy.cz, přihlaste se na Seznam účet a uložte si trasu k sobě. Stáhněte si mapu ČR a budete mít cyklotrasu při sobě i bez připojení k internetu.

Popis trasy:

Začátek trasy u památníku nového tunelu pod Chlumem, zde vede cyklostezka 3 a napojuje se hned za kolejemi na cyklostezku 2151, která vás zavede do Bukovce (2).

2 – odtud pokračujte po červené lesní cestou až do Chrástu. Ke konci nepřejeďte a zabočte včas na cestu přes pole. Pořád jeďte po červené, projeďte po ní Chrástem. Můžete si dát pauzu na náměstí v Chrástu v cukrárně (4), dále pořád po červené,  za Chrástem pokračujte do kopce po červené až do Smědčic. Projeďte po ní ves a kolem kolejí a dál (6) po červené až do Sedlecka a ke Korečnickému mlýnu (7)

7 – Od Korečnického mlýna až do Všenic jeďte po modré stezce, je to krásný úsek lesem s pár brody přes potok.

8- ze Všenic pokračujte stále po zelené až do Stupna (9) a dál po zelené přes koleje doprava směr Březina.

13 – vyjedete u hlavní silnice, která je docela frekventovaná, je potřeba kousíček po ní popojet a zabočit doleva na žlutou. Nebo si to můžete trochu objet a silnici jen přejít a napojit se na červenou, objet statek a vrátit se po lesní cestě na žlutou (14)

14- jste u zámku Březina, je tu i obora se zvěří. Projedete po žluté zámeckým parkem až ke zřícenině hradu Salon (15). Pod ním z druhé strany je dětské hřiště a pár laviček, kde si můžete třeba udělat přestávku.

15 – dále pojedete stále po žluté , najedete na silnici a  kousíček po ní a pak zabočíte doprava, stále po žluté při lese a pak vjedete do lesa (16). Za lesem vede žlutá kamenitá cesta při kraji lesa a je tu moc hezky. Po stezce dojedete až do Oseku(19)

19 –  V Oseku u křižovatky si můžete dát jídlo, pití  nebo zmrzlinu v restauraci s venkovním posezením. Dále pokračujte po žluté směr Plzeň po vedlejší silnici. Je to zároveň i cyklostezka 2153. Vede přes Litohlavy a kousek za nimi v pravoúhlé zatáčce nejeďte už po silnici, ale pokračujte rovně na cestu., až narazíte na zelenou (20)

20 Jeďte kousek po zelené, ale až se bude stáčet, sjeďte a pokračujte stále rovně po cestě do Klabavy. Narazíte na žlutou a té se držte.

21 – po žluté kolem Ejpovické přehrady až do bodu 22, tam se napojte na cyklostezku č.3. Kousek odtud je kemp s občerstvením (23), můžete si udělat zastávku a v létě i vykoupat, i když voda bývá někdy dost špinavá. Je tu i vodní vlek – wake board.

23 – po cyklostezce č. 3 se dostanete přes Kyšice do Červeného Hrádku a dál při potoce do Újezda a zpět do cíle. V Kyšicích si můžete udělat zastávku v restauraci a soukromém pivovaru Pod Lípou, je zde venkovní posezení.