Kam na kole kolem Plzně

cyklovýlet Chrást

Do Chrástu na zmrzlinu

Udělejte si výlet s cílem do Chrástecké cukrárny, kde si můžete dát i pizzu, pivo, samozřejmě zmrzlinu a kafe...mají tady výborné domácí zákusky a posezení venku. V létě se cestou můžete zastavit u Senečáku na koupání a občerstvení (jen v létě bývá otevřeno), ve Zruči na pivo v soukromém pivovaru Radouš (viz jiný tip na cyklovýlet), zkrátit cestu přes naučnou stezku Berounka (pro zdatné cyklisty) nebo se zastavit na vyhlídce Holý vrch (Bukovec- 19).

Mějte trasu při sobě v mobilu i offline

Dejte zobrazit na Mapy.cz, přihlaste se na Seznam účet a uložte si trasu k sobě. Stáhněte si mapu ČR a budete mít cyklotrasu při sobě i bez připojení k internetu.

Popis trasy:

Začátek je na Bílé Hoře na křižovatce hlavní silnice a Zručské cesty. Pokud přijedete autem s koly, můžete zde někde na Bílé Hoře zaparkovat. Dáte sse po cyklostezce 2151 dolů přes silnici do lesa, projedete kolem rybíka Košinář  a Seneckého rybníka (2). U Seneckého rybníka bývá v létě otevřené okénko s občerstvením a malé dětské hřiště. Dá se tu v létě i vykoupat.

2 – pokračujte po cyklostezce až ke Kamennému rybníku, před ním vede hlavní silnice, kterou nepřejíždějte, ale zabočte před ní doprava dále po cyklostezce(3)

3 – tady je malé hřiště pro děti, které si tu mohou odpočinout. Po cca 0,5 km je podjezd pod kolejemi na druhou stranu (4), jeďte tudy a dál po cyklostezce až do Třemošné (5)

5- dejte se přes koleje doprava a napojte se na modrou stezku, dojedete po ní do Sence (7)

7 – projeďte Sencem stále po modré, kolem sportovního areálu (9) až do Zruče (10) a dále po modré k Drahotínskému rybníku (11)

11 – stále po modré kolem rybníka až k Dolanskému mostu (14). Těsně před Dolanským mostem je to z prudké stráně dolů, ale je to pár metrů a kolo se dá snést. Přejeďte přes most.

15 –  Za mostem pokračujte pořád po modré přes kemp (v létě otevřená hospůdka) až do Chrástu na náměstí (17), kde si můžete odpočinout v pizerii a cukrárně a dát si něco dobrého. Je tam venkovní posezení. (Za mostem se dá cesta zkrátit po krásné naučné stezce při řece Berounka, ale je to náročný terén, v prudké stráni, úzká cesta s kameny, kořeny a výmoly. Pro děti rozhodně nedoporučuji, je to místy nebezpečné.)

17 – pokračujte po červené přes koleje, kousek za kolejemi se dejte po červené doprava mezi domy a pokračujte stále po červené stezce přes pole a les až do Bukovce. Po cestě si můžete udělat malou odbočku na vyhlídku Holý vrch (20)

21 – napojíte se na cyklostezku 2151, která vás dovede kolem Chlumu až k ptačí lávce (22) přes Berounku pod Bílou Horou

22 – teď už jen přejedete řeku, vyjedete kopec a na Pecihrádku, napojíte na Zručskou cestu a dojedete do cíle.