Kam na kole kolem Plzně

cesta kolem Českého údolí Plzeň

Na oběd/pivo/hřiště na Novou Hospodu

Tato trasa vede rovnou z centra města, takže ideální pro ty, co tam bydlí, ale můžete si uzpůsobit a napojit se kdekoli. Cílem je restaurace Sokolovna a hřiště na Nové Hospodě, která je cca v polovině trasy a můžete si zde naplánovat třeba oběd, protože se zde dají koupit i hotovky a nevaří špatně. Je tu podle mě nejlepší hřiště v Plzni, různé prolézačky pro malé i větší děti, včetně oválu na brusle, fotbalového a antukového hřiště, traily na kolo a "lanovka".

Mějte trasu při sobě v mobilu i offline

Dejte zobrazit na Mapy.cz, přihlaste se na Seznam účet a uložte si trasu k sobě. Stáhněte si mapu ČR a budete mít cyklotrasu při sobě i bez připojení k internetu.

Popis trasy:

Začínáme v centru Plzně u parkoviště na Roudné pod mostem, kde se můžete napojit na cyklostezku, přejet most a sledovat cyklostezku 35, 37, u řeky  se napojíte na cyklostezku 31 a jedete pořád při řece až na Slovany známou trasou kolem řeky, kde je někdy trochu hustější provoz.

2 – první možná zastávka na občerstvení u Pechtů. Pokračujete pořád po cyklostezce, ale u Malostranského mostu uhnete z cyklostezky, přejedete most na druhou stranu řeky a můžete ho hned za koncem mostu doprava podjet most (na mapě značeno jinak, není to možno označit) a jet při vodě Mlýnským nábřežím. Pak chvilku jedete po chodníku při hlavní silnici až k 6.

6 – Tady se konečně napojíme na žlutou a cesta už bude příjemnější. Naučnou stezkou Údolím Radbuzy dojedeme k hlavní silnici na Borech (8)

8- pokračujeme po žluté stezce při vodní nádrži České údolí.

9 – přejedeme silnici a zase rovnou do lesa pořád po žluté, podjedeme železniční most a pak pořád rovně, sjedeme ze žluté a rovně po asfaltové cestě a cyklostezce 2151 až k 11, kde se odděluje cesta k lávce přes nájezd na dálnici (12)

12 – z lávky jeďte rovně mezi domy a pak doleva, tam uvidíte už Sokolovnu Nová Hospoda. Pro aktuální informace koukněte na jejich FB stránky. Až budete chtít pokračovat, kolem restaurace dolů vede cyklostezka 2151, té se držte, dovede vás až k hlavní silnici Skvrňany-Vejprnice, přejeďte ji a pokračujte do kopce po cestě, pořád dál přes pole a nakonec sjeďte z cyklostezky mírně doprava. Vyjedete nad křižovatkou (16)

16 – Jeďte pořád po cyklostezce směr dolů, přejedete 3 křižovatky a napojíte se na naučnou stezku Údolím Mže (18)

18 – pokračujte po cyklostezce 37 podél Mže až do Skvrňan (21)

21 – projeďte ulicí Na Jíkalce a teď se musíte kousek proplést  k OC Plaza, objeďte ho zezadu k amfiteátrua přes most a park znovu na cyklostezku 37, ta vás už dovede do cíle