Kam na kole kolem Plzně

pivovar 7

Za pivem do Druztové

Cílem výletu je soukromý pivovar Radouš v Druztové. Zde si můžete vybrat většinou z více druhů piv, pro aktuální nabídku a otevírací dobu koukněte na FB stránky pivovaru.  Kdo by chtěl ještě udělat radost dětem, může se přemístit na hřiště v Druztové, kde se děti vyřádí a rodiče také osvěží v přilehlé hospůdce. Trasa je středně náročná, ale zvládnete ji určitě s dětmi, co už na kole nějaký pátek jezdí. Většina trasy vede po zpevněných lesních cestách, na vozíček to ale moc není. Trasu lze přizpůsobit i náročnějším cyklistům, kteří si mohou "dát Berounku" (viz popis trasy podrobně). To je známá trasa podél obou břehů Berounky, krásná pěšky, ale náročná pro cyklisty a s dětmi rozhodně nevhodná a nebezpečná.

Mějte trasu při sobě v mobilu i offline

Dejte zobrazit na Mapy.cz, přihlaste se na Seznam účet a uložte si trasu k sobě. Stáhněte si mapu ČR a budete mít cyklotrasu při sobě i bez připojení k internetu.

Popis trasy:

Začátek – kostel u svatého Jiří na Doubravce, od něj vede cyklostezka č.2151 přes „ptačí lávku“ na Bílou Horu, projedete Bílou Horu po Zručské cestě a napojíte se na Naučnou stezku F.Molocha (žlutá). PO ní přes les dojedete až do bodu 4.

4 – Zde se oddělíte od žluté naučné stezky a pojedete rovně do kopce, až přijedete k bodu 5. Zde zahněte doleva po cestě a jeďte až do bodu 6. Pro zkušené bikery možné prodloužení: od bodu 5 pojedete rovně po cestě, dole u řeky se tak napojíte na žlutou stezku a pokračujete po ní podél řeky až zase do bodu 6. Tento úsek si ale užijí jen zkušení bikeři, pro ostatní vůbec nedoporučuji, terén je hodně náročný, pro děti nebezpečný.

6 – Jste skoro v Druztové, teď už jen rovně po cestě směr Druztová, narazíte na silnici, vezměte to zase rovně přes silnici, dostanete se do slepé uličky, ale lze podél plotu s kolem dojet úzkou cestičkou až přímo k pivovaru.

9 -Hřiště pro děti – nachází se u fotbalového hřiště v Druztové, kde je také hospůdka. Děti se zde vyřádí a vy si můžete posedět ve stínu pod stromy.

Cesta zpět  – s dětmi a méně zdatní cyklisté buď po stejné cestě zpět, nebo delší trasa přes Chrást a po červené přes les zpět do Plzně (Tato varianta je vyznačená v mapě). Pro zkušené bikery se nabízí druhý břeh Berounky, který je krásný, ale podobně náročný jako prodloužení po žluté cestou sem a s dětmi nedoporučuji.

Zřícenina hradu Věžka – kousíček od hřiště se nachází zřícenina hradu, je zde jen pár zarostlých kamenů, ale kdo chce, může si vyšlapat (na kole je to hodně náročné) až nahoru. Od věžky pokračuje žlutá stezka až k Dolanskému mostu.

bod 11 – tam je to trochu náročnější, ale kola lze snést kousek z kopce dolů. Přejeďte most a pak se buď napojte na modrou a dojeďte do Chrástu (13)  nebo varianta pro bikery: zahněte za mostem doprava na naučnou stezku (NS Zábělá) a jeďte podél Berounky – tahle trasa je náročná – výmoly, strmý sráz nad řekou, skály, úzká cestička, pro děti i méně zdatné cyklisty nebezpečné.

13 – po modré se dostanete do Chrástu na náves k rybníčku, kde se můžete občerstvit v pizzerii a cukrárně. Dále se napojte na červenou stezku a jeďte po ní přes les zpět do Bukovce (17). Tady se už můžete napojit na cyklostezku 2151 a kolem Chlumu dojet zpět ke sv. Jiří (cíl).