Kam na kole kolem Plzně

IMG_20200318_171707

Do Plzence na rotundu

Nenáročná trasa, lehká až středně obtížná (jen pár menších kopečků), z poloviny po lesních zpevněných cestách, z poloviny po asfaltové cyklostezce po rovině a malinký přejezd po silnici. Byla by vhodná myslím i pro vozíček za kolo (jen sjezd od rotundy bude trošku náročnější, ale dá se sejít pěšky, je to jen kousek). V polovině cesty v Plzenci si lze odpočinout a dát si něco dobrého v restauraci nedaleko trasy. Trasa vede přes vyhlídky, rotundu a starobylá památná místa. Víte, že Starý Plzenec je předchůdcem dnešní Plzně? A u rotundy je prý dobrá energie (narozdíl od Radyně), takže kdo na energie věří, jeďte nabrat dobrou energii:-)

Mějte trasu při sobě v mobilu i offline

Dejte zobrazit na Mapy.cz, přihlaste se na Seznam účet a uložte si trasu k sobě. Stáhněte si mapu ČR a budete mít cyklotrasu při sobě i bez připojení k internetu.

Popis trasy:

Začátek – střelnice Božkov. Možno zde i nechat auto, pokud se chcete přiblížit autem s koly. Jeďte při Božkovském potoce do Božkova, vyjedete na Božkovském náměstí a dejte se nahoru doleva po silnici do ulice Ve Višňovce. Ta vás dovede k lesu (2).

2 – přejedete potok a stoupáte vzhůru kousek do kopce při potoce. Pořád se držte potoka a dojedete při něm až do Letkova. Je tu krásná široká zpevněná cesta téměř po rovině. Vyjedete u hlavní silnice(4), kterou přejedete a pokračujete dál teď kousek po silnici Letkovem. V Letkově se napojíte na cyklostezku 2127 a po ní pokračujete (po vedlejší silnici) až k bodu 5, je to cca 2 km po silnici

5 – nyní zabočte na zpevněnou cestu doprava k lesu, vede tam žlutá, té se držte a dovede vás na rozcestí pod lesem, kde na ni navazuje naučná stezka Stará Plzeň a kupci (7)

7- Dejte se rovně po naučné stezce (žlutá zahýbá doprava, vy pojedete rovně). Kousek odsud je vyhlídka do kraje s posezením. Dál vede hezká naučná stezka lesíkem kolem zřícenin několika starých kostelů až k rotundě sv. Petra a Pavla. Tady se můžete pokochat výhledem na Starý Plzenec.

9 – od rotundy stačí sjet dolů z prudkého kopce k řece a kdo chce, může si udělat malou odbočku a občerstvit se v restauraci nebo cukrárně na Masarykovo náměstí kousek za mostem(10).

10 – Kdo chce jet dál, pokračuje po přejetí mostu hned doprava na cyklostezku 31, která je úplně pohodová, celá po rovině a asfaltu až zpátky do Božkova. Pouze v Koterově se musíte kousíček proplést mezi domy po silnici.

cíl – je opět u střelnice Božkov, kde je v letních měsících většinou otevřená restaurace se zahrádkou a malým hřištěm pro malé děti.