Kam na kole kolem Plzně

kolem Mže (13)

Do Křimic na minigolf a hřiště

Tahle trasa není okruh, aby byla velmi nenáročná i pro malé děti, co se sotva naučily na kole. Je vhodná i pro vozíčky za kolo (až na malý úsek na Doubravce kvůli aktuální stavbě mostu u čističky na Jateční, ale to se změní s dostavbou), vede téměř výlučně po rovině a mimo silnice. Jezdili jsme ji s opravdu malými dětmi a daly to. Je jen trochu delší, ale možno si ji zkrátit podle toho, kde bydlíte a začít třeba až v centru města, takže to nebude pak na ně tak dlouhé. Pro nás Doubravecké je to holt trošku delší. Cílem jsou ale zato hned 2 krásná hřiště a rodiče si zde také přijdou na své - pivo, nealko, občerstvení....

Mějte trasu při sobě v mobilu i offline

Dejte zobrazit na Mapy.cz, přihlaste se na Seznam účet a uložte si trasu k sobě. Stáhněte si mapu ČR a budete mít cyklotrasu při sobě i bez připojení k internetu.

Popis trasy:

Začátek je na mapě u sv. Jiří na Doubravce, ale začít můžete třeba z centra města, trasa vede tam i zpět po stejné trase. Napojte se u sv. Jiří na cyklostezku č. 3 a jedeme směr centrum, na mostě hned doprava a vyjedeme na Jateční (3)

3 – odsud podél silnice vede oddělená cyklostezka, u dalšího mostu přes řeku odbočte za mostem hned doprava a most podjeďte na druhou stranu. (4)

4 – tady je taková zkratka, protože se zde staví aktuálně kvůli obchvatu Plzně nový most, ale až bude dokončeno, určitě bude vyřešená i cyklostezka. Nyní ale tedy pod mostem podjedeme, a napojíme se na vyšlapanou cestičku podél řeky, která vyjede na sinici Na Roudné, koousíček po silnici popojedeme a hned zase uhneme doleva na cestu, vede tu naučná stezka Údolím Berounky (5).

5 – teď pojedeme po zpevněné cestě až do centra města, vyjedeme na Roudné a v bodě 6 zahneme k řece doleva. Tam už vede cyklostezka č.37 (8). Jedeme po ní při řece, projedeme areál parku bývalého výstaviště (u Plazy) a přejedeme přes řeku k obchodnímu domu Plaza.(9)

9 – jsme u amfiteátru, objedeme ho zprava nahoru a podél obchodního domu vyjedeme u předního parkoviště OC. (10). Teď musíme prokličkovat uličkami po silnici do bodu 12, kde už se pak jede lépe

12 – Tady projedeme ulicí Na Jíkalce až nakonec a napojíme se opět na cyklostezku č.37, která vede údolím Mže až do cíle. Cesta je tu příjemná, široká asfaltová nebo zpevněná, po rovině. V dohlednu je první krásné hřiště, kde se děti vyřádí a vy si můžete posedět ve stínu – 15

15 – Občerstvení U Makovců – nová hospůdka s hřištěm, se skákací bublinou, drobnou zvěří a jinými atrakcemi pro děti, s posezením venku pod střechou. Až Vás to tu omrzí, můžete se vydat ještě o cca 3 km dál po cyklostezce 37,  která vás zavede do Křimic k zámku. Hned pod ním u řeky je další zastávka a náš cíl – restaurace U Mže s minigolfem a hřištěm, s posezením venku.

Cesta zpět je po stejné trase jako sem.